Niedzica

Niedzica je malá vesnice ležící na úpatí Pienin, která patří k nejkrásnějším polským horám. Místo je známé díky zachovalému hradu Dunajec ze 14. století, který si nesmíte nechat ujít. Dříve hrad a jeho okolí střežilo hranici mezi polským a maďarským územím a v Polsku se ocitlo až po druhé světové válce. Zámek nabízí kromě prohlídek také ubytování v zachovalých komnatách.

Na úpatí hradu se nachází Czorsztyńskie jezero na řece Dunajec, na kterém je dnes přehrada. Kolem jezera je několik pláží, ale nejvíce doporučená a udržovaná písečná pláž je nedaleko od hradu. Na druhé straně jezera vidíme zříceninu hradu v Czorsztyně, na které se podepsal zub času o něco víc.

Jedním z nezapomenutelných zážitků, které oblast Pienin nabízí, je sjíždění proudu řeky Dunajec na vorech v doprovodu horalů zvaných voraři. Pieninský národní park je také skvělým místem pro pěší turistiku a cykloturistiku – mnoho tras vede mezi strmými svahy hor na Slovensko.

PandaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce