Palác lidu (parlament)

2 recenze

Nezaujme vás nějakou architektonickou kvalitou, ale svou obrovskou rozlohou, která je druhá největší po Pentagonu. Dal ho postavit nechvalně proslulý diktátor Ceauşesco v roce 1984, čímž je také památníkem jeho velikářství. Své sídlo zde měly najít všechny tehdejší státní orgány. V paláci se nachází několik tisíc místností na 12 patrech a k tomu tu jsou ještě podzemní patra. Rozměry paláce dosahují na délku téměř tří sta metrů a na šířku něco přes dvě stě metrů. Aby mohla stavba vzniknout, padla celá šestina města. V podzemí se nachází protiatomové kryty.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 18.06.2018

Hodnocení z roku 2017 bych malinko upravil. Pokud nemáte rezervaci, na prohlídku s anglickým komentářem se nemusíte vůbec dostat. Přišli jsme v pátek,15.6.2018 v 14:30hodin. Už nás na prohlídku nevzali. Ani anglickou, ani rumunskou. Tak si to pohlídejte, abyste nebyli zklamaní. 

Recenzováno: 10.02.2017

Jedinečná stavba, jak zvenčí, tak zevnitř, určitě stojí za návštěvu. Prohlídky jen s průvodcem, prohlídky v angličtině se konají asi jen dvě denně a zúčastnit se jich může každý kdo přijde. To znamená, že skupiny nejsou početně omezeny a o svátcích je skupina opravdu velká. Ovšem i tak stojí návštěva za to. Nádherný je výhled z balkonu paláce na 3,5km dlouhý široký bulvár. Po tomto bulváru je dobré se projít, ale nikoli směrem od paláce, ale směrem k paláci, nádherná procházka. Naopak noční osvětlení paláce není nic moc, nestojí se sem kvůli němu chodit dívat.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi