Park Herastrau

Největší bukurešťský městský park ležící na severu centra města. Park vznikl v oblasti vysušených močálů již v roce 1936. Od té doby se stal velmi oblíbeným odpočinkovým a výletním místem pro obyvatele města.

Park má rozlohu 187 ha, z toho 74 ha tvoří jezera. V parku je několik fontán, mnoho  soch a památníků, dvě koncertní pódia, různé altánky, výstavní síň, restaurace, dětské hřiště, nově vybudovaná sportoviště a především mnoho laviček. Každá část parku je upravována jinak, je tu japonská,  anglická  i naučná zahrada a dokonce skanzen - Muzeum vesnice. Místní zahradníci si dávají velmi záležet na úpravě záhonů s květinami, z květin také vytváří různé dekorace.

Samozřejmě, že v parku si veškeré vybavení pro případné provozování sportu lze vypůjčit. Je tu půjčovna nejen lodiček a sportovního vybavení, ale i šachů a společenských her a v jednom altánku sídlí i knihovna.

Park byl v šedesátých letech prohlášen za přírodní památku. Bukurešťané odpočinek v parku milují, a přijít sem za pěkného počasí o víkendech, nebo v podvečer pracovních dní, znamená mít jedinečný zážitek s místními lidmi. Bez takovéhoto zážitku by návštěva rumunské metropole nebyla úplná.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi