Měna a ceny v Severním Irsku

Měna: Libra šterlinků (£) a aktuální kurz: 1 GBP = 1 CZK

Oficiální měnou země je libra šterlinků. Podoba bankovek se liší od liber používaných ve zbytku Británie, na většině míst však můžete platit obojí měnou. 

Platba kartou a bankomaty

Ve většině obchodů můžete využít platební karty.Na většině míst kromě odlehlých venkovských oblastí jsou dostupné bankomaty i banky.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny v Severním Irsku

Ceny se v Irsku vzhledem k finanční situaci země v posledních letech výrazně měnily, a ačkoli byl poslední trend klesající, stále se připravte na výrazně vyšší výdaje. Pokud však využijete levnější ubytovny či kempy a spokojíte se s občasnou ochutnávkou místních specialit, můžete si užít nádhernou dovolenou za rozumnou cenu.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna