Zdraví a bezpečí v Severním Irsku

Bezpečnost v Severním Irsku

Kriminalita je v Irsku jedna z nejnižších v celé Evropě, před příjezdem tak nemusíte podnikat žádná zvláštní opatření. Zejména ve velkých městech se samozřejmě vyplatí opatrnost na osobní doklady a peníze. Pro jistotu také nenechávejte žádné cennosti na viditelném místě v autě a vyvarujte se nošení velkého obnosu peněz.

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Před odjezdem si nezapomeňte doma kartičku pojištěnce zdravotního pojištění, respektive evropský průkaz zdravotního pojištění, pro případ, že byste museli vyhledat lékařskou pomoc. Chcete-li si užít větší dobrodružství a vyzkoušet například jízdu na koni, potápění či horolezectví, informujte o tom pojišťovnu a zajistěte si rozšířenější verzi pojistky.

Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Severního Irska sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání všech nabídek doporučujeme využít web porovnej24. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna