Cestování a doprava v Severním Irsku

Letecky do Severního Irska

Přímé lety do Belfastu odlétají pravidelně z Prahy, výhodné letenky však nabízejí zejména zahraniční společnosti s odletem například z Německa.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autem do Severního Irska

Do země se dostanete také vlastním vozem s využitím trajektu či eurotunelu.

Cestujete-li do Severního Irska vlastním autem, může vás zaskočit náhlá změna stran a řízení na levé straně silnice. Jak se ideálně připravit na řízení vlevo se dočtete v článku: kde se jezdí vlevo a jak se na to připravit.

Cestovní kanceláří do Severního Irska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Severního Irska.

Doprava v Severním Irsku

Zatímco mezi velkými městy je dopravní spojení husté a veřejná doprava na vysoké úrovni, v odlehlých venkovských oblastech bývá spojení velmi řídké a výjimkou není ani jeden či dva autobusy během týdne. Chcete-li objevovat vzdálené kouty země, využijte spíše možnost zapůjčení auta či si naplánujte vícedenní výlet s přespáním v drobnějších vesnicích. 

Půjčení auta v Severním Irsku

Pokud chcete cestovat autem pouze po Severním Irsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Severním Irsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Silnice bývají skvěle upravené a dobře značené, některé z drobnějších cest mezi vesnicemi však bývají zejména v zimních měsících obtížněji sjízdné.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna