"Bezplatný" výlet Skotskou vysočinou

Cestovní kancelář The Hairy Coo.com pořádá již několik let tzv. "bezplatné" jednodenní autobusové výlety z Edinburghu do okolí po nejznámějších místech spojených se skotskou historií, či přírodou. Trasa je velmi dobře sestavena, turisté si prohlédnou muzeum skotské historie - The Wallance monument, tři mosty přes řeku Forth, hrad Doune, městečko Callandar, zastaví se u několika horských jezer a v létě i u vodopádu, výlet je zakončen u, podle průvodce této cestovní kanceláře, turisticky nejúspěšnější skotské atrakce - výběhu s čistokrevnými skotskými chlupatými kravami.  Průvodci velmi poutavě svou zemi přibližují turistům, výlet je pouze v angličtině.  Jak je uvedeno v názvu, je slovo bezplatné v uvozovkách, neboť se za výlet nevybírá žádná pevně stanovená částka, ale je na každém účastníkovi, aby za výlet zaplatil podle svého uvážení, či možností na konci výletu v hotovosti průvodci do ruky. Na tomto principu se výlety jezdí již 8 let. Průměrná cena jednodenních okružních výletů z Ediburghu byla v prosinci 2018 40 GBP.

Výlet je nutné si rezervovat přes internet. Ani se nesnažte najít skutečné sídlo cestovní kanceláře, neboť v Edinburghu je několik desítek cestovních agentur a mnoho z nich funguje jen přes internet a telefon, kamennou kancelář ani nemají. Co se týče místa označeného na mapě, tak odkazuje na kavárnu, před níž je zastávka autobusů, z níž výlety odjíždějí. Tato cestovní kancelář organizuje více výletů, ostatní již za pevně stanovenou cenu. Na stránkách CK hledejte "1-Day FREE Scottish Highlands Tour."

Ještě ke skotské chlupaté krávě, jíž má tato CK v názvu. Skotové jsou na své plemeno pyšní, často ji můžete vidět na fotografiích z tohoto kousku světa a v plyšové formě ji můžete koupit v každém druhém obchodě, průvodci na krávy rádi upozorňují a vykládají o nich, stala se takovým neoficiálním symbolem zkrátka, kdo ji neviděl živou, jakoby ve Skotsku ani nebyl.

 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi