Měna a ceny v Černé Hoře

Měna: Euro (€) a aktuální kurz: 1 EUR = 1 CZK

Náklady a ceny v Černé Hoře

Černá Hora patří mezi země cenově srovnatelné s Českou republikou. Procestovat ji můžete ve velmi levném stylu za využití jednoduchých hostelů a vlastních zásob. Spolu s rostoucím zájmem turistů však také rakotově vzlétly ceny za běžný hotelový pokoj, výhodnější ubytování si proto shánějte s dostatečným předstihem. Když si však občas dopřejete teplé jídlo v restauraci a večerní drink, váš rozpočet se nijak dramaticky nezvýší. Stejně tak výhodné jsou ceny jízdenek do vlaků a autobusů, se kterými snadno procestujete celou zemi.

EURO bankovky a mince

Platba kartou a bankomaty

Oficiální měnou Černé Hory je euro, a ačkoli směnárny jsou ve větších městech, výhodnější je se dostatečnou hotovostí vybavit předem. V případě potřeby jsou banky i bankomaty běžné téměř všude. 

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. . Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna