Černá Hora

Co vás napadne, když se řekne Černá Hora? Mnozí zřejmě pokrčí rameny. Drobná a zdánlivě nevýznamná země, která si teprve před několika málo lety vydobyla svou nezávislost, v sobě skrývá až pozoruhodné množství kouzel a krásy.

Hornatý stát, jehož vrcholky sahají i přes dva a půl kilometru výšky se pyšní úžasnou přírodou a v každém ročním období hraje doslova všemi barvami. Ať už se procházíte po rozkvetlých loukách, bloumáte po kopcích s voňavými lesy, na pobřeží azurového moře či se touláte městečky mezi domy s červenými střechami, Černá Hora neboli Montenegro vám jednoznačně utkví v paměti.

V jednom z nejčistějších a nejekologičtějších států si v první řadě vychutnáte nedotčenou přírodu ve všech jejích podobách, ať už jste fanoušky pěší turistiky, kola či vodních sportů. Nebojte se však, že si zde dostatečně neodpočinete. Šedivé a žluté sopečné pláže u průzračnho moře přímo vybízejí k ulehnutí s knížkou a oblíbeným nápojem. Jste-li spíše zimní tvorové, Černá Hora vám nabízí také mnoho míst pro lyžařské radovánky v podobě zasněžených svahů hor.

Milovníci historie ocení památky z dob románské, gotické a barokní architektury. Současné umění je potom ke zhlédnutí hned na několika místech v hlavním městě. Vyznavače moderního životního stylu zde potěší noční život, který na sebe ve městech bere mnoho podob od poklidných jazzových barů až po dynamické taneční podniky.

Pobyt zde vám nabídne pestrou škálu možností a jednotvárnost vaší dovolené rozhodně nehrozí. Prostřídejte návštěvu překrásných národních parků s výletem do horských výšin, procházkou po hlavním městě a koupáním v moři. Zcela oprávněně jsou některá místa v této zemi zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. A jejích krás si postupně začíná všímat celý svět. Turistický ruch zde jen kvete, služby pro návštěvníky jsou čím dál kvalitnější a možnosti vyžití téměř nekonečné. Neváhejte proto a navštivte Černou Horu, dokud si zachovává svůj nedotčený ráz a osobité kouzlo.

 

zobrazit více
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna