Zdraví a bezpečí v Černé Hoře

Bezpečnost v Černé Hoře

Ačkoli patří Černá Hora mezi relativně bezpečná místa, ve městech, zejména ve večerních hodinách, buďte obezřetní. Noste s sebou spíše menší finanční obnosy a k dispozici mějte i ofocené doklady. Pokud vás přeci jen potká zručný kapsář, zajděte na nejbližší policejní stanici. Ačkoli je jejich jednání většinou vstřícné, obrňte se trpělivostí, neboť úroveň angličtiny nebývá vysoká.

Zdravotní rizika

V zemi vám nehrozí žádné výjimečné nebezpečí, už samotný pohyb v místních horách však může být rizikovější, proto si na cestu zajistěte dostatek tekutin a teplého oblečení a samozřejmě nezapomeňte na cestovní pojištění. V případě zdravotních komplikací se obraťte na lékárny, v nočních hodinách potom přímo na nemocnice. Většina z nich vám poskytne kvalitní péči doprovázenou lámavou angličtinou.

Cestovní pojištění

Doporučujeme všem cestujícím, aby si při cestování do Černé Hory sjednali základní cestovní pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění. Po porovnání všech nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna