Jazyk a kultura na Sicílii

Neoficiálním jazykem Sicílie je sicilština, kterou hovoří nejen obyvatelé Sicílie, ale také například obyvatelé Kampánie. Sicilština je jazyk velmi podobný italštině, je ale mnohem více ovlivněna jinými jazyky, například španělštinou, řečtinou nebo i arabštinou. Oficiálním jazykem na Sicílii je ale samozřejmě italština. Kromě ní se na Sicílii domluvíte také anglicky, angličtinu se zde totiž učí čím dál tím více lidí, a to zejména díky rozvíjejícímu se turistickému ruchu.

Kultura a sicilský způsob života

Sicilská kultura je v mnoha ohledech spjata s kulturou italskou. Jedná se nejen o přívětivost obyvatel, jejich vřelost, lásku k životu, hudbě a jídlu, ale také bohatou historii, která se dodnes připomíná v podobě různých festivalů, oslav či svátků. Jednou z mnoha sicilských oslav je Sagra delle Mandorle in Fiore, což není nic jiného než obrovská folklórní událost, která má na ostrově svou tradici již od roku 1934. Oslava probíhá každoročně na začátku jara, neboť je kromě folklóru spjata také s probouzející se přírodou.

Další z typických sicilských tradic je i každoroční tanec ďáblů a smrti, který se koná vždy v týdnu před Velikonocemi a připomíná středověké pohanské tradice a také neustálý boj mezi dobrem a zlem.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna