Měna a ceny na Sicílii

Měna: Euro (€) a aktuální kurz: 1 EUR = 1 CZK

Náklady a ceny na Sicílii

Stejně jako v celé Itálii i na Sicílii se platí Eurem, i proto je Sicílie považována za poměrně drahou destinaci. Ceny jsou zde sice dražší než v České republice, rozhodně ale nepatří k nejvyšším v Itálii.

EURO bankovky a mince

Tipy jak ušetřit

Jeden z tipů, jak zbytečně neutrácet, je nenakupovat v turistických letoviscích. Právě tam totiž mnohdy zaplatíte několikanásobek skutečné ceny. Jídlo se vyplatí nakupovat v místních marketech či supermarketech, kde jsou ceny velmi přijatelné a mnohdy se příliš neliší od těch v Česku. Pokud i tak trváte na jídle v restauraci, v průměru se cena jídla spolu s vínem pohybuje okolo 20 Euro na osobu. Při jezení v restauraci si dávejte pozor na pojem “coperto”, což v překladu znamená poplatek za stolování. Coperto se běžně pohybuje okolo 2,5 Eura na osobu, i tak ale dokáže značně navýšit celkovou cenu.

Platba kartou a bankomaty

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

1 pírko = 1 koruna