Zdraví a bezpečí na Sicílii

Zdravotní rizika

Při vaší cestě na ostrov se nemusíte obávat žádných vážných onemocnění či infekcí. Sicílie je obecně považována za bezpečnou zemi, i tak si ale dejte pozor na své osobní věci, především ve městech a na místech s větším počtem lidí. Pakliže byste na Sicílii potřebovali urychlenou pomoc, volejte na číslo 113.

Před dovolenou je dobré se patřičně pojistit. Během letních měsíců si dejte pozor na prudké sluneční paprsky, před kterými je doporučeno se chránit vhodným opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem. Před sluncem nezapomeňte chránit zejména děti, proti úpalu a úžehu je vybavte pokrývkou hlavy. 

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Bulharsko je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Bulharska sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít web porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

1 pírko = 1 koruna