Sicílie

Sicílie je jako všechny italské ostrovy naprosto jedinečná, plná přírodních i historických krás. Skýtá mnohá dobrodružství a nabízí také poznání lahodné italské kuchyně. Zároveň je ostrovem tří moří, domovem sopky Etny a kromě toho je obklopena několika malými ostrůvky, které jsou doposud téměř nedotčené a stále skryté ve stínu Sicílie.

Každého milovníka přírody nadchne Sicílie svou nedotčenou přírodou. I přesto, že je ostrov vcelku hornatý, je to převážně jeho pobřeží, které láká k navštívení, a to zejména milovníky průzračného moře a potápění. Pláže jsou zde charakteristické svým bílým pískem a křišťálovou vodou. Pokud ale preferujete pláže oblázkové, na východním pobřeží jich najdete hned několik. Kromě krásných pláží najdete na východě i druhou nejmohutnější sopku v Evropě - Etnu.

První obyvatelé se na Sicílii objevili již ve třetím století, a tak Sicílie prošla během několika staletí neuvěřitelným historickým vývojem. I díky své bohaté historii je dnes domovem nespočtu historických památek. Vývojem prošla samozřejmě i sicilská kuchyně, jež sama o sobě představuje nezapomenutelný zážitek. Jídla jsou zde připravovaná s láskou a vřelostí místních obyvatel. 

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna