Cestování a doprava v Lotyšsku

Letecky do Lotyšska

Nejpohodlnějším, ale ve srovnání s ostatními možnostmi poměrně nákladným způsobem, jak se dostat do Lotyšska, je letecká doprava. Pravidelné linky létají několikrát týdně z Prahy do Rigy. Za jednu cestu zaplatíte přibližně 6000 Kč.

Cesta autobusem do Lotyšska

Pokud se rozhodnete pro cestu autobusem, oproti letadlu značně ušetříte, nicméně cesta bude trvat mnohem déle. Zpáteční jízdenku z Prahy seženete za cenu okolo čtyř tisíc korun

Cesta autem do Lotyšska

Největší nezávislost vám samozřejmě zajistí vlastní automobil. Cesta z ČR vám bude trvat přibližně 15 hodin. Silnice jsou v poměrně dobrém stavu. Pravidla silničního provozu se od našich výrazně neliší. Pokuty nejsou příliš vysoké, za překročení rychlosti do 20 km/h zaplatíte maximálně 10 LVL, za další menší přestupky jako je špatné parkování, jízda bez zapnutých bezpečnostních pásů či telefonování během řízení se pokuty pohybují okolo 10-20 LVL.

Cestovní kanceláří do Lotyšska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Lotyšska.

Doprava v Lotyšsku

Cestování autem v Lotyšsku

Pokud chcete cestovat autem pouze po Lotyšsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Lotyšsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestování autobusem nebo vlakem v Lotyšsku

Autobusové spojení mezi velkými i menšími městy v Lotyšsku je velmi dobré a tak se můžete bez problému dále pohybovat po zemi. Na vysoké úrovni je i železniční síť a několikrát denně jsou vypravovány spoje z Rigy do dalších turisticky zajímavých měst.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna