Doprava

Nejpohodlnějším, ale ve srovnání s ostatními možnostmi poměrně nákladným způsobem, jak se dostat do Lotyšska, je letecká doprava. Pravidelné linky létají několikrát týdně z Prahy do Rigy. Za jednu cestu zaplatíte přibližně 6000 Kč.

Pokud se rozhodnete pro cestu autobusem, oproti letadlu značně ušetříte, nicméně cesta bude trvat mnohem déle. Zpáteční jízdenku z Prahy seženete za cenu okolo čtyř tisíc korun. Autobusové spojení mezi velkými i menšími městy v Lotyšsku je velmi dobré a tak se můžete bez problému dále pohybovat po zemi. Na vysoké úrovni je i železniční síť a několikrát denně jsou vypravovány spoje z Rigy do dalších turisticky zajímavých měst.

Největší nezávislost vám samozřejmě zajistí vlastní automobil. Cesta z ČR vám bude trvat přibližně 15 hodin. Silnice jsou v poměrně dobrém stavu. Pravidla silničního provozu se od našich výrazně neliší. Pokuty nejsou příliš vysoké, za překročení rychlosti do 20 km/h zaplatíte maximálně 10 LVL, za další menší přestupky jako je špatné parkování, jízda bez zapnutých bezpečnostních pásů či telefonování během řízení se pokuty pohybují okolo 10-20 LVL.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna