Zdraví a bezpečí v Lotyšsku

Zdravotní rizika a očkování

Pro vstup do země není třeba žádného speciálního očkování, doporučeno je však očkování proti klíšťové encefalitidě a to především při cestování v letních měsících. Nezapomeňte si také přibalit repelent, který vás ochrání před komáry.

Pití vody z kohoutku

Voda v Lotyšsku, a to zejména v hlavním městě, není vhodná k pití, je tedy důležité ji před konzumací převařit či jinak sterilovat.

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Lotyšsko je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Lotyšska sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít web porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Bezpečnost v Lotyšsku

V zemi jsou zaznamenány drobné krádeže, proto je třeba dbát na zvýšenou opatrnost, a to především na nádražích a letištích a na významných turistických místech. V nočních hodinách doporučujeme vyhnout se neosvětleným ulicím a předměstí. Vzhledem k častým krádežím automobilů je turistům doporučeno parkovat pouze na hlídaných parkovištích. 

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna