Měna a ceny v Lotyšsku

Měna: Euro (€) a aktuální kurz: 1 EUR = 1 CZK

Od prvního ledna 2014 byla národní měna lotyšský lat (LVL) nahrazena eurem, přesto je stále mnoho cen uváděno v latech. Jeden lat odpovídá přibližně 39 českým korunám.

EURO bankovky a mince

Platba kartou a bankomaty

Místní měnu lze vyměnit v bankách, na poštách, nádražích i v některých obchodech a hotelech. Pokud nedisponujete dostatečnou hotovostí, můžete útratu v některých hotelech, restauracích a na čerpacích stanicích uhradit kreditními kartami Eurocard, Mastercard či Visa, je třeba ale dbát zvýšené opatrnosti kvůli častým podvodům.

Bankomaty najdete na letištích a ve velkých hotelech. Cestovní šeky nejsou akceptovány, je ale možné si je nechat proplatit ve většině bank.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny v Lotyšsku

Ceny jsou o něco vyšší než v ČR, drahá je především Riga. U vstupů do muzeí, galerií a památek jsou povětšinou nabízeny slevy pro děti a studenty.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna