Cestování a doprava v Norsku

Letecky do Norska

Do norského Osla odlétají pravidelné linky z Prahy i z Vídně, výhodné je samozřejmě letenky zajistit co nejdříve.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta vlakem do Norska

Pro skutečné dobrodruhy je zde také varianta cesty vlakem, která však vyžaduje mnohé přestupy.

Cestovní kanceláří do Norska

Spousta cestovních kanceláří nabízí zájezdy včetně dopravy. V kombinaci se zajištěným programem a slevami, které delegáti zajistí, může jít o velmi příjemnou alternativu dovolené. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Norska.

Doprava v Norsku

Norsko do značné míry žije z turismu, proto je i místní síť dopravy za zábavou i poznáním bohatá. Spousta drobnějších společností vám přímo na místě nabídne jedno i vícedenní výlety se zajištěným programem i bez něj.

Půjčení a cestování autem v Norsku

Možností je také zapůjčení vozu, které vás však vyjde na značné peníze. Ušetřit můžete, když si auto vypůjčíte pouze na den nebo dva a během nich objedete špatně dostupné cíle.

Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Norsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Místní veřejná doprava

I místní veřejná dopravní síť je však poměrně rozsáhlá a spolehlivá. Počítejte však s tím, že místní vesničky a města mají mezi sebou mnohdy značné vzdálenosti. Také intervaly mezi odjezdy bývají delší a je dobré si pohlídat, kdy odjíždí poslední zpáteční spoj. I vlakové či autobusové zastávky se tak mohou nacházet ještě pěkných pár minut chůze od cílové destinace.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna