Měna a ceny v Norsku

Měna: Norská koruna (kr) a aktuální kurz: 1 NOK = 1 CZK

Oficiální měnou země je Norská koruna, která v přepočtu vychází zhruba na tři koruny naše.

Bankovky a mince norské koruny

Bankovky a mince norské koruny

Náklady a ceny v Norsku

Jedete-li na dovolenou do Norska, je potřeba se připravit na stabilně vyšší výdaje. Ubytováním počínaje, přes jídlo, pití, vstupné, až po cestování, norské ceny vcelku výrazně přesahují naše zvyklosti. Zemi je však možné dobře poznat i bez toho, že zde necháte celé jmění. Na internetu je k nalezení spousta typů pro levné ubytování například v pronajatých pokojích v domovech místních obyvatel.

Norové jsou proslulí svým vybraným vkusem, co se týče interiérového designu. Pokud však po nějakém kousku zatoužíte, budete muset sáhnout hodně hluboko do kapsy. Místní designeři jsou si svého uměleckého oka velmi dobře vědomi a rozhodně svůj talent neprodávají lacino.

Díky tomu, že Norsko není členem Evropské unie, můžete v mnohých obchodech využít možnost vrácení daně, a to při nákupu nad konkrétně stanovenou částku.

Vstupy a slevy

I když jde o jednu z nejdražších zemí obecně, v nabídce jsou mnohé slevy a výhody pro držitele studentských průkazů či na hromadné vstupné. Ušetřit tak můžete například na veřejné dopravě či na vstupném, abyste následně mohli zbylou částku věnovat na koupi jídla či kávy, která je zde znatelně dražší než u nás.

Platba kartou a bankomaty

Na většině míst je možné platit kartou, ve všech městech i ve většině vesnic jsou však běžně bankomaty pro výběr hotovosti.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna