Zdraví a bezpečí na Novém Zélandu

Bezpečnost na Novém Zélandu

Zéland patří ve všech ohledech mezi bezpečné země. Zatímco sousední Austrálie je plná jedovatých nástrah, ve zdejší přírodě nežije nic, co by vás kouslo, uštklo, uškrtilo či jinak ošklivě poranilo. Stejně jako počasí je však i zdejší příroda nevyzpytatelná a rizikem mohou být například nárazové povodně či, v zimních měsících, laviny. Důležité je každý výlet pečlivě naplánovat, zjistit si možná rizika a někoho o svých plánech informovat.

Obyvatelé obecně i zaměstnanci na úřadech jsou většinou velmi milí a ochotní, a pomoc vám častěji nabídnou dříve, než si uvědomíte, že nějakou potřebujete. A ačkoli ani sami místní často nezamykají svá auta či kola, pojištění před cestou je nezbytné. Opatrnější buďte samozřejmě zejména ve větších městech.

Cestovní pojištění

Doporučujeme všem cestujícím, aby si při cestování na Nový Zéland sjednali kvalitní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna