Cestování a doprava na Novém Zélandu

Letecky na Nový Zéland

Cesta na Nový Zéland bude zřejmě nejnákladnější položkou celé vaší dovolené. Ačkoli je možné sehnat levnější letenky, celková doba letu je více než jeden celý den a levnější lístky mnohdy znamenají řadu únavných přestupů s dlouhými prodlevami na letištích. 

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cestovní kanceláří na Nový Zéland

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů na Nový Zéland.

Doprava na Novém Zélandu

Cestování autem na Novém Zélandu

Na Zélandu je nejsnazším způsobem dopravy vypůjčené osobní auto či karavan, v němž můžete také nocovat. Dostanete se tak pohodlně do blízkosti všech zajímavostí a nebudete vázáni na autobusové spoje, které mnohdy nezajíždí až k vybraným turistickým cílům. Hlavní silnice jsou ve skvělém stavu, chcete-li se však podívat i mimo ně, je dobré sjednat si vhodně vybavený vůz i speciální pojištění.

Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami na Novém Zélandu vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestování autobusem na Novém Zélandu

Autobusové linky poskytují pravidelné a spolehlivé spojení mezi významnými městy i turistickými oblastmi, bývají však často plné, a proto je dobré je rezervovat s dostatečným předstihem.

Cestování vlakem na Novém Zélandu

Po celé zemi existuje pouze několik málo železničních tras, které jsou však obsluhovány speciálními vyhlídkovými vlaky a nabídnou vám k obdivu překrásnou přírodu a jedinečné výhledy.

Stopování na Novém Zélandu

Nejste-li vázáni zavazadlem a časovým plánem, vyzkoušet můžete stopování. Ačkoli je na mnoha místech provoz řídký, místní obyvatelé jsou většinou velmi ochotní a společné putování s nimi vám připraví mnoho kouzelných zážitků.

Pokud se rozhodnete stopovat, přečtěte si určitě článek s tipy a radami pro stopování, abyste limitovali jakékoliv nepříjemné momenty a ze stopování měli jenom krásné zážitky.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna