Doprava

Doprava na Nový Zéland

Cesta na Nový Zéland bude zřejmě nejnákladnější položkou celé vaší dovolené. Ačkoli je možné sehnat levnější letenky, celková doba letu je více než jeden celý den a levnější lístky mnohdy znamenají řadu únavných přestupů s dlouhými prodlevami na letištích. 

Cestovaní po Novém Zélandu

Na Zélandu je nejsnazším způsobem dopravy vypůjčené osobní auto či karavan, v němž můžete také nocovat. Dostanete se tak pohodlně do blízkosti všech zajímavostí a nebudete vázáni na autobusové spoje, které mnohdy nezajíždí až k vybraným turistickým cílům. Hlavní silnice jsou ve skvělém stavu, chcete-li se však podívat i mimo ně, je dobré sjednat si vhodně vybavený vůz i speciální pojištění.

Autobusové linky poskytují pravidelné a spolehlivé spojení mezi významnými městy i turistickými oblastmi, bývají však často plné, a proto je dobré je rezervovat s dostatečným předstihem. Po celé zemi existuje pouze několik málo železničních tras, které jsou však obsluhovány speciálními vyhlídkovými vlaky a nabídnou vám k obdivu překrásnou přírodu a jedinečné výhledy.

Nejste-li vázáni zavazadlem a časovým plánem, vyzkoušet můžete stopování. Ačkoli je na mnoha místech provoz řídký, místní obyvatelé jsou většinou velmi ochotní a společné putování s nimi vám připraví mnoho kouzelných zážitků.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna