Vstupní podmínky a víza na Nový Zéland

Cestovní dokumenty a víza

Podmínky pro návštěvu Nového Zélandu jsou složitější než u většiny ostatních zemí. Pokud plánujete pobyt kratší než 90 dní, postačí vám platný cestovní pas a potvrzení o dostatečných finančních zdrojích. Ty by měly být zhruba 30 000 korun na měsíc. Jako důkaz o délce pobytu vám bude stačit zpáteční letenka na vaše jméno. Při tomto druhu výjezdu nemáte oprávnění pracovat ani studovat na univerzitě.

Working holiday víza

Chcete-li však v této zemi strávit více času, případně si najít práci, situace se komplikuje. Každoročně je díky vzájemné česko-zélandské dohodě vypsáno 1200 míst pro mladé bezdětné cestovatele ve věku od 18 do 35 let. Pokud se vám toto vízum podaří získat, obdržíte pracovní povolení s platností jednoho roku. V rámci tohoto víza můžete také až šest měsíců studovat.

O working holiday víza je však v posledních letech opravdu velký zájem a z každoročně vypsaného únorového či březnového termínu se stal ohromný klikací závod. Obrňte se tedy řádnou dávkou trpělivosti a připravte se i na možný neúspěch. Dokládat budete muset opět dostatečné finanční zdroje a konkrétní pracovní či cestovní plán. Working holiday víza můžete získat na stránkách Immigration New Zealand.

Studijní víza na Zéland

Vyrážíte-li na Zéland jako student tamější univerzity, veškeré vízové záležitosti řešíte ve spolupráci přímo s konkrétní školou. Od ní obdržíte doporučení k přednostnímu odbavení a studentská víza získáte na celou dobu studijního pobytu. I zde je součástí žádosti výpis z účtu a předpokládaný plán pobytu. Jedná-li se o pobyt delší než jeden semestr, můžete si po příjezdu zažádat o doložku pracovního povolení a najít si ke studiu brigádu.

Turistická víza na Zéland

Všechny typy pobytu je možné prodloužit o turistická víza, o která je třeba žádat nejméně šest týdnů před původně plánovaným odletem. Ve většině případů se toto prodloužení řeší online formou a svůj cestovní pas již nikam posílat nemusíte. Jako záruku musíte poskytnout svou platnou zpáteční letenku, která označí nový konečný termín vašeho odjezdu ze země.

Oficiální stránky pro víza

Žádosti o studentská i turistická víza podáváte na stránkách imigračního úřadu.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna