Jazyk a kultura v Paraguayi

Úředním jazykem jsou španělština a guaraní, španělština je rozšířena po celé zemi, lze se s ní všude domluvit. Naopak, cizími jazyky Paraguayci moc nevládnou a kromě mennonitských kolonií, kde se mluví německy, se turisté angličtinou ani jiným cizím jazykem nedomluví.

Turistické informace 

V každém městě i na hraničním přechodu z Brazílie je turistická informační kancelář. Personál sice ovládá jen španělštinu, ale občas dokáže i poradit a turista tu může získat alespoň základní informační materiál i v cizích jazycích, což je v Jižní Americe spíše výjimka.

Kultura a Paraguayský způsob života

Paraguayci vstávají a začínají pracovat velmi brzy už s východem slunce. O šesté ráno je již život "v plném proudu." Muzea, galerie, knihovny a další kulturní instituce jsou otevřeny již o sedmé hodině ranní. Přes poledne, zhruba v rozmezí 11 – 14 h, drží některá zařízení siestu. Život zde utichá se západem slunce kolem 18. hodiny. Poté je na ulicích liduprázdno, Paraguayci nočnímu životu moc neholdují, nechodí se zde ani do hospody na pivo, po setmění paraguajské restaurace přímo zejí prázdnotou. Obchody jsou většinou otevřeny v době 8 – 18 h, supermarkety a hypermarkety až do 20 h.

Mennonitské kolonie

Mennonitské kolonie jsou kulturní zvláštností, jedná se o obce, které založili příslušníci křesťanské sekty sledující učení náboženského vůdce Simona Menna žijícího v 15. stol. Tito byli v Evropě v době národního socialismu pronásledování, a proto utekli na americký kontinent. Mennonité, kteří se nakonec usídlili v Paraguayi, stále mluví německy, nemísí se s místním obyvatelstvem a žijí zcela odlišným životním stylem, který je podobný evropskému.

Výlety a volný pohyb v přírodě

Volný pohyb v přírodě je v zemi možný jen omezeně, neboť půda je v soukromém vlastnictví a je na majiteli, zda si na svém pozemku vybuduje zemědělské hospodářství, nebo sportovní či poznávací nabídku pro turisty. Na místa, kde je možné se věnovat volně v přírodě pěší turistice, nebo jinému sportu, upozorňují turistické průvodce i informační kanceláře.

S tímto také souvisí nabídka výletů pro cizince. Obecně se z nedostatku turistů organizované výlety většího rozsahu nenabízejí. Výlety zde pořádají spíše soukromé osoby, které vědí, kam turisty za volným pohybem v přírodě zavézt, výlet je pak "ušitý na míru" na přání zákazníka a je zorganizován i jen pro jednu osobu, ovšem od toho se také odvíjí cena výletu. Tyto ceny se většinou účtují za auto, nikoliv za počet osob. Kontakt na osoby pořádající výlety získáte v hotelu nebo informační kanceláři.

Připojení k internetu v Paraguayi

V hotelech všech kategorií, ve většině restaurací a v mnoha veřejných prostorách je k dispozici Wi-fi připojení k internetu. Téměř ve všech hotelech jsou k dispozici  pro surfování na internetu i počítače. V každém městě je i internetová kavárna.

HoubickaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna