Cestování a doprava v Paraguayi

Letecky do Paraguaye

Mezinárodní letiště je jen v hlavním městě Asunciónu, ovšem z Evropy sem nelétá žádná přímá linka.  Je třeba přestoupit někde v Jižní Americe, což letenky velmi prodražuje. Nejlepší možností je let do některého z brazilských velkoměst – Foz do Iguazú, Rio de Janeiro, nebo Sao Paulo.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autobusem do Paraguaye

Foz leží na hranicích s Paraguayí a je možné do Paraguaye dojet dokonce MHD do města Ciudad del Este a dále pokračovat místními dálkovými autobusy. Z Ria i Sao Paula je to autobusem do Asuncionu méně než 24 hodin jízdy a autobusy jezdí z obou měst jednou denně, kromě paraguajského hlavního města zastavují i v Ciudad del Este.

Ze všech zemí, se kterými Paraguay hraničí – tj. z Brazílie, Argentiny a z Bolívie – a dokonce i z několika zemí, se kterými nesousedí, existuje do Asuncionu autobusové spojení. Jihoamerické mezinárodní autobusy jsou velmi pohodlné a v ceně jízdenek některých společností je zahrnuto i občerstvení.

Cestovní kanceláří do Paraguaye

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Paraguaye.

Doprava v Paraguayi

Vlaková doprava v Paraguayi byla zrušena a velkým problémem v zemi je stav místních komunikací. Zpevněné asfaltové silnice vedou z Asunciou do ostatních větších paraguajských měst a na hlavních tazích do zahraničí. Ostatní komunikace jsou hliněné, nezpevněné, což má za následek, že po tropických deštích jsou nesjízdné a pak po nich autobusy nejezdí, všechny spoje v daném úseku jsou zrušeny a dopravce obvykle ani nemůže sdělit, kdy budou obnoveny.

S tímto je třeba při cestě do Paraguaye počítat, neboť deště přicházejí velmi neočekávaně a pak mohou udělat "čáru přes rozpočet." V tomto případě je lepší si plánovat cestu tak, aby vedla po zpevněných silnicích. Lepší je pobývat ve větším městě a dělat z něj hvězdicové výlety, než přijíždět z jedné zajímavosti k druhé mimo města po nezpevněných silnicích, neboť tam může déšť způsobit i několikadenní zpoždění.

Cestování autobusem v Paraguayi

V Paraguayi existuje velmi dobrá autobusová vnitrostátní doprava, prakticky neexistuje obydlená obec, kam by nejezdila nějaká autobusová linka.  Ve větších městech funguje dobře i MHD, většinou pouze autobusy. Jen kvalita autobusů nasazovaných na vnitrostátní linky je nižší než těch nasazovaných na linky mezinárodní. Přesto noční přejezdy (většinou Asuncion – Chaco) jsou poměrně pohodlné.

Cestování letecky v Paraguayi

Vnitrostátní lety je možné podniknout jen mezi městy Asuncion a Cuidad del Este, jsou ovšem velmi drahé a vzhledem ke vzdálenosti obou měst i zbytečné, autobus cestu zvládne za ca. 4 hodiny.

Půjčení a cestování autem v Paraguayi

Pokud chcete cestovat autem po Paraguayi a využít jeho benefity, auta si lze pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Paraguayi vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

HoubickaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna