Měna a ceny v Paraguayi

Měna: Paraguayský guaraní (₲) a aktuální kurz: 1 PYG = 1 CZK

Oficiální paraguajskou měnou je Guaraní.

Náklady a ceny v Paraguayi

Podle průvodců je Paraguay po Bolívii druhou nejlevnější zemí Jižní Ameriky, v praxi to znamená, že je zde stejně draho jako v ČR. Výrazně dražší tu jsou knihy, pohledy, mapy a další tiskoviny, výrazně levnějším než v ČR tu není nic. Trošku levnější je jen MHD v Asunciónu (1 jízda ca. 13 Kč). Taktéž pozor na poměr cena/kvalita, v tomto Paraguay za ČR dosti pokulhává. Obecně na pobyt v Paraguayi stačí stejné množství peněz jako na obdobný pobyt v ČR.

Platba kartou a bankomaty

Bankomatů je v zemi poměrně málo, platby platebními kartami jsou možné zatím jen v zařízeních vyšší cenové kategorie. Pro pobyt v Paraguayi je nejpohodlnější vybavit se dostatečným množstvím hotovosti. Směnáren je ve větších městech poměrně dost, před cestou do odlehlejších oblastí je třeba si vyměnit dostatečné množství místní měny.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

HoubickaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna