Zdraví a bezpečí v Paraguayi

Zdravotní rizika a očkování

Pro cestu do Paraguaye není povinné žádné očkování. V zemi se nevyskytuje malárie a horečka dengue pouze lokálně. O aktuálním výskytu této nemoci je třeba se informovat. Je dobré dodržovat základní hygienická pravidla. Při výletech do přírody používejte repelent.

Pití vody v Paraguayi

Vodu ve vodovodu si zajišťuje a čistí každá domácnost či instituce sama, proto je třeba se vždy zeptat, zda je voda pitná. Na mnoha veřejných místech a v hotelích je možné nabrat pitnou vodu zdarma z čistícího zařízení.

Zdravotní péče a cestovní pojištění

Zdravotnická péče je na vyšší úrovni jen ve větších městech a mennonitských koloniích.

Cestovní pojištění

Doporučujeme všem cestujícím, aby si při cestování do Paraguaye sjednali cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.

Bezpečnost v Chorvatsku

Co se týče kriminality, tak je Paraguay nejbezpečnější zemí v regionu. V liduprázdném Chacu a především v mennonitských koloniích k trestným činům dochází velmi zřídka. Někteří lidé zde ani nezamykají své domy. Úschovny zavazadel zde fungují tak, že se zavazadla nechají stát nestřežená v koutě nádražní budovy.

Ovšem pozor v hustěji osídlené východní části země. Zde se drobné kriminalitě poměrně daří, především ve větších městech. Těmto činům lze ale předcházet dodržováním základních bezpečnostních pravidel, tj. nenosit viditelně šperky z drahých kovů a další cenné věci, hlídat si fotoaparát, kameru či mobil. Vyhýbejte se návštěvě chudinských čtvrtí a slumů. Co se týče závažné kriminality, terorismu a podobných činů, je Paraguay poměrně bezpečnou zemí.

HoubickaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna