Pevnost Sacsayhuaman

1 recenze

Úchvatná pevnost nebo spíše dnes již zřícenina Sacsayhuaman se nachází od Cusca co by kamenem dohodil. A když už je řeč o kamenech, je nutné podotknout, že při stavbě této pevnosti odvedli Inkové skvělou práci – je totiž postavena skutečně z obrovských několikaset tunových vápencových kamenů, které do sebe přesně zapadají.

Dle archeologů byla tato pevnost skládající se celkem ze tří terasovitých hradeb téměř 370 metrů dlouhých stavěna více než 70 let. Přitom na tuto dech beroucí stavbu bylo potřeba 20 až 30 000 Inků. Doposud se vedou spory, zda se jednalo o vojenskou pevnost nebo dle umístění o jakýsi „chrám Slunce“.

Je známo, že Cusco bylo postaveno ve tvaru ležící pumy, a pevnost Sacsayhuaman tvořila právě její hlavu. Pevnost se tyčí asi 2 km nad Cuscem a nabízí tak svých návštěvníkům úchvatný pohled na Cusco samotné.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 01.06.2016

Máte-li na svých cestách po Peru nějaký ten den volný pro Cusco, určitě si vyšlápněte nahoru na pevnost Sacsayhuaman. Trochu se v místní nadmořské výšce zadýcháte, s sebou určitě pokrývku hlavy a vodu, ale stoprocentně to bude stát za to. Vstupné je zmíněné Boleto turistico, a tak se vyplatí si rozplánovat výlety podle míst, na která platí: Pisac, Ollantaytambo, Chinchero, Moray, Tambomachay, Pukapukara, Qénqo, Saqsayhuaman, Pikillacta, Tipón, několik muzeí včetně v Cuscu Museo Histórico Regional. Vstupné se vydává na jméno. Blízko pevnosti stojí Bílá socha Krista, jež je bohužel obehnána ošklivým pletivem, ale je od ní skvělý výhled na obrovské Cusco.