Cestování a doprava v Portugalsku

Do Portugalska létají pravidelně nejrůznější aerolinky, s přestupy je možné dopravit se sem také například vlakem či trajektem. Nejhustější spoje jsou v průběhu letních měsíců, okolo Vánoc a Velikonoc.

Cestovní kanceláří do Portugalska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Portugalska.

Doprava v Portugalsku

Po zemi se snadno dopravíte do všech jejích koutů prostřednictvím autobusů či vlaků, jejichž síť je poměrně bohatá. Cesty autobusem bývají rychlejší, mnohé železniční tratě jsou však obklopeny překrásnými sceneriemi, určitě si tak tento způsob cestování vychutnáte.

Půjčení a cestování autem v Portugalsku

I přes to, že je Portugalsko malou zemí, mnohé její krásy se skrývají mimo základní dopravní linky, proto se vyplatí zapůjčit si alespoň na pár dní auto a po skrytějších koutech země pátrat na vlastní pěst.

Auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Portugalsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna