Měna a ceny v Portugalsku

Měna: Euro (€) a aktuální kurz: 1 EUR = 1 CZK

Oficiální měnou Portugalska je euro, proto s výměnou financí na cesty nebudete mít potíže.

EURO bankovky a mince

Platba kartou a bankomaty

Ačkoli mnoho obchodů přijímá platební karty, vyplatí se s sebou nosit hotovost, zejména pro nákup čerstvých potravin na trzích. I v těch nejmenších městečkách seženete bankomat, před odjezdem se však ujistěte, že svou kartu můžete využívat i v zahraničí.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny v Portugalsku

Portugalsko je jednou z nejlevnějších zemí Evropské unie a potraviny, ubytování i doprava jsou stále za velmi rozumné ceny. Nemusíte se tedy bát, že by vás dovolená zde připravila o všechny úspory.

Vstupy a slevy

Také vstupy do většiny muzeí či galerií jsou za velmi rozumné ceny, často se do nich dokonce dostanete ve vybraný den v týdnu zdarma.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna