Zdraví a bezpečí v Portugalsku

Bezpečnost v Chorvatsku

V porovnání s ostatními evropskými zeměmi je Portugalsko až pozoruhodně bezpečné a místní obyvatelé běžně ponechávají odemčená jak svá auta, tak i domy. Ve větších městech je samozřejmě riziko drobných krádeží, proto je bezpečnější nenosit s sebou větší objem peněz a cenností. Stejně tak se jen velmi zřídka můžete setkat s jakoukoli formou násilí, opatrnost se doporučuje pouze v temných uličkách větších měst.

Zdravotní péče a cestovní pojištění

Zdravotní péče vám bude poskytnuta zdarma v případě uzavřeného platného pojištění, proto s jeho zřízením neotálejte.

Portugalsko je součástí Evropské unie a proto vám zdravotní péče bude poskytnuta zdarma s evropským průkazem zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Portugalska sjednali alespoň základní cestovní pojištění.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Zdravotní rizika

V letních měsících je rizikem všudypřítomné žhnoucí slunce, proto nepodceňujte používání opalovacích krémů. Nepříjemnosti mohou způsobit také komáři, v každém supermarketu však seženete řadu fungujících repelentů, které vám pobyt zde zpříjemní.

káťaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna