Obrův chodník

1 recenze

Jeden z nejzajímavějších geologických útvarů v Irsku tvoří kamenné varhany vzniklé v důsledku masivní sopečné erupce, která zde proběhla před více než 50 miliony let. Až dvanáct metrů vysoké čedičové sloupce vytvářejí působivou podívanou, která byla právem zapsána na seznam světového dědictví.

Jedna z nejpřitažlivějších památek celé země vám nabídne krásnou přírodní atrakci i zábavu v podobě hledání nejzajímavějších tvarů, z nichž některé si dokonce vysloužily oficiální názvy. Podívat se na ně můžete na vlastní pěst či při komentované prohlídce.

Taková zvláštnost se samozřejmě neobejde bez tradiční legendy, podle níž byl chodník vytvořen pro bojovníka Cumhailla, který po něm chtěl přejít do Skotska, aby zde válčil se svým nepřítelem.

Místo svým půvabem odedávna inspiruje mnohé umělce a dozajista si získá také vaše sympatie.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 05.02.2018

Obrův chodník mě docela zklamal, zkrátka mě nijak nenadchl a nebyla jsem jediná z účastníků stejného zájezdu, který vypravila jedna CK z Belfástu, na koho skála takto působila. Je to podobný geologický útvar jako Panská skála, nebo-li Varhany u Kamenického Šenova v ČR, které se mi líbily více a působily na mě majestátněji. Pokud nemáte vlastní auto, z Belfástu i z Dublinu vypravuje sem několik cestovek denně jednodenní výlety. 

Všude jsou tu cedulky oznamující, kolik je vstupné do  informačního centra s expozicí, že ve vstupném je i parkovné apod. Pokud k chodníku neprojdete informačním centrem, ale tunelem vedle, nic platit nemusíte. Je tu několik vyhlídkových cest po útesech nad Obrovým chodníkem. Výhled z těchto cest je nádehrný a podle mého názoru hodnotnější než samotný Obrův chodník. Pokud přijedete s organizovaným výltem, budete tu mít ca. 90 min. čas, což stačí, abyste došli z parkoviště k chodníku (ca. 800 m), vyfotili se zde, prošli se kousek po vyhlídkové cestě a vrátili se na parkoviště. Přijedete-li na vlastní pěst, zůstaňte aspoň 4 hodiny, ať si projdete všechny vyhlídkové cesty, na prohlídku expozice v infocentru budete potřebovat ca. 40 min.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi