Hrad Edinburgh

Hrad Edinburgh je doslova dominantou města Edinburgh. Řadí se mezi nejnaštvanější místa ve Skotsku a ve chvíli, kdy hrad spatříte na vlastní oči, poznáte, proč ho ročně navštíví přes milion turistů. Hrad Edinburgh se nachází více než tisíc let v centru skotského hlavního města na vrcholu slavné skály, zbytku vyhaslé sopky.

Když přijdete do Skotska a navštívíte Hrad Edinburgh, tak spatříte důvod, proč se původní obyvatelé usadili právě zde a zvolili si Edinburgh za svoje hlavní město. Lidé vždy hledali bezpečné útočiště, a sopečná hornina, která tvoří základ hradu Edinburgh, poskytuje právě maximální bezpečí a obranyschopnost.

Město Edinburgh se dále rozrůstalo v těsné blízkosti hradu, první domky byly postavený v prostranství před hradem, které je v současné době známé jako Lawnmarket. Stavby dále pokračovaly až ke Královskému paláci Holyrood House. Ulice spojující palác a hrad následně dostala jméno The Royal Mile a to následkem cestování skotských a anglických králů, královen a královských rodin mezi palácem a hradem Edinburgh.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi