Jídlo a pití na Aljašce

Stravování v Chorvatsku

Smažené, tučné a chutné. Motto všech amerických fastfoodů můžete vychutnávat i na Aljašce, pokud dostanete chuť na něco rychle připraveného a zároveň levného. Za patami větších měst jako je Fairbanks a Anchorage už ale rychlé občerstvení nenajdete.

Aljašská kuchyně a speciality

Na Aljašce naleznete také vyhlášené restaurace s neomezenou nabídkou ryb, losího i sobího masa a dalších specialit. Jelikož se jedná o poměrně nákladné stravování, je na Aljašce řada dinnerů, které vynikají domácí kuchyní a naservírují vám skutečné delikatesy.

Americká snídaně je grund všeho. V klasickém dinneru dostanete nepřebernou nabídku skvělého a domácího jídla. Základem jsou vejce a slanina, zajímavostí je jídlo zvané biscuits and gravy, což jsou mufinny namáčené v salámové omáčce. Dále si můžete dát skvělé omelety, populární pro milovníky masa je steak and eggs a v neposlední řadě, do zlatova opečené pancakes, nebo-li lívance. Proslulé jsou také skutečně velké porce.

V neposlední řadě je nutno zmínit, že většina obyvatel na Aljašce se stále z části živí lovem. Vzhledem ke vzdálenosti kontinentu a také vysokým, životním nákladům, je to pro obyvatele jediná cesta jak si zabezpečit dostatečné množství zásob.

AnetaHaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna