Aktuální počasí a kdy jet na Aljašku

Aljaška je rozlohou srovnatelná s větší částí Evropy, proto se její podnebí odvíjí především od navštívené oblasti. Obecně platí, že vrcholná sezona probíhá přes létočerven, červenec, srpen. Toto období skýtá nejvyšší teploty a také nekonečné slunce, které zapadá pouze na 5 hodin denně. Zimní sezona probíhá od října do dubna, dny jsou sice o poznání kratší, v oblasti za polárním kruhem dokonce panuje 80 dní úplné tmy. Přesto i zima na Aljašce nabízí zajímavé možnosti v oblasti zimních sportů, mushingu a pozorování polární záře.

Kdy jet na Aljašku

Zajímavé měsíce k návštěvě jsou také květen – jaro a září – podzim. Všude je na turisty liduprázdno a ceny jsou příznivější. Pozor však na otevírací dobu známých atrakcí, v tuto dobu mohou být zavřené. Začátek jara může být poměrně chladný, konec září pro změnu propršený.

Letní teploty v Anchorage nebo Fairbanks poletují kolem 24 °C a mohou se klidně vyšplhat i výš. Léto je obdobím dešťů. Přesto jejich intenzita na celkovou závlahu Aljašky nedostačuje a lze jej tedy označit jako období velice suché. Ojediněle lze zahlédnout i lesní požáry. Pozor na nejsevernější oblasti země, zde se ani v létě teplota nevyšplhá nad hranici mrazu. Zima je velice tuhá, díky absenci denního světla padá hluboko do mínusu, až na hranici – 30 °C. 

AnetaHaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

1 pírko = 1 koruna