Cestování a doprava na Aljašce

Do země se lze dopravit autem, lodí, vlakem i letadlem.

Letecky na Aljašku

Tou nejefektivnější cestou je letadlo, kdy po přestupu na letišti v LA zbývá necelých 6 hodin letu za věčným sluncem.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Vlakem nebo lodí na Aljašku

Z USA se také vypravují vlaky, které projíždí i zajímavou částí Kanady. Ovšem časově si na tuto dovolenou budete muset vyhradit velké časové období, stejně tak, když se rozhodnete pro loď.

Cesta autem na Aljašku

Pokud chcete z USA přejet na Aljašku autem, není půjčovnami povoleno přejíždět hranice státu, proto se to může stát nezdolným problémem.

Cestovní kanceláří na Aljašku

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů na Aljašku.

Doprava na Aljašce

Cestování autem na Aljašce

Velkého provozu se zde bát nemusíte. Aljašku protkává jenom pár velkých dálnic, větších silnic a malých cestiček mezi tundrami. Daleko častěji se zde setkáte s prašným a neupraveným povrchem. 

Pulzující dopravu naleznete pouze v okolí Anchorage a NP Denali. Na zbývajícím území panuje liduprázdno. Řidiči jsou zde obezřetní, největším nebezpečím na cestách je nečekané setkání s losem.

Půjčení auta na Aljašce

Pokud si budete chtít na Aljašse zapůjčit automobil, u soukromých, lokálních dopravců vykomunikujete často ideálnější cenu, než-li na pobočkách velkých autopůjčoven. K zapůjčení auta dostanete mapku, kudy můžete jezdit. Je to opatření proti cestám s nezpevněným povrchem. Pokud budeme chtít dojet příkladně k polárnímu kruhu, většina autopůjčoven vám auto do těchto lokalit nezapůjčí. Za tímto účelem naleznete specializované podniky ve Fairbanks, ovšem i na jeden den vyjde tato zápůjčka poměrně draho.

Nebezpečí pro projíždějící vozy také představují velké tankery, převážející ropu. Kamínky odletující od tohoto stroje vám jednoduše rozbijí i čelní sklo, proto si auto dobře pojistěte.

Pro vyhledání nejlepší ceny mezi půjčovnami vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars.

Cestování vlakem na Aljašce

Po Aljašce se můžete také dopravovat vlakem, z jehož okna budete pohodlně pozorovat nedotknutou přírodu. Více naleznete na www.alaskarailroad.com.

AnetaHaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna