Zdraví a bezpečí na Aljašce

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Na Aljašku nevyrážejte bez skutečně dobrého zdravotního pojištění. Drahá zdravotní péče může vyjít na 5-ti násobek ceny našich nákladů na ošetření. Navíc vám zde ošetření bude poskytnuto pouze v nemocnicích, které jsou ve větších městech. Malé vesnice a odlehlé oblasti nejsou dobře vybaveny, je proto třeba počítat s nákladným transportem. Běžná léčiva naleznete v nabídce velkých obchodních domů. 

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.

Bezpečnost na Aljašce

Obecně se nedoporučují samotářské procházky po městě či po opuštěných oblastech, s trochou přirozené obezřetnosti se jedná o poměrně bezpečnou zemi. Aljaška je také jedním z nejbenevolentnějších států v požívání alkoholu.

Výlety do divočiny

Divoká zvěř je atraktivním turistickým cílem, ale také důvodem k ostražitosti. Jelikož se v této zemi můžete setkat s losy, medvědy i vlky, je dobré se v informačních centrech seznámit se základními pokyny k tomu, abyste se jim vyhnuli. Obvykle postačí zvoneček na batohu, který zvěř na vaší přítomnost upozorní.

Zdaleka nejhorší je setkat se tváří v tvář s losem, který je, mimo jiné, zodpovědný za velkou část autonehod. V žádném případě však není důvod k panickému skrývání se na hotelovém pokoji, zvěř má největší zájem se vám vyhnout, až na jedinou výjimku, kterou je lední medvěd. Jeho výskyt se však omezuje skutečně na severní části země, kam se bez průvodce obvykle nedostanete.

Vybavení do divočiny

V letních měsících se zde vyskytuje velké množství hmyzu. Komáři, jsou zde příkladně mnohem větší než u nás. Nevyplatí se šetřit repelentem, velkým doporučením je také pořízení tzv. síťky na obličej.

Co se týče vybavení pro dobrodružné výpravy do přírody, doporučuje se při cestování Aljaškou spoléhat hned na několik vrstev oblečení. Ačkoliv v létě jsou běžné teploty kolem 20 °C, počasí se může otočit téměř ve vteřině, přijde vítr, déšť a nepropustná mlha. O to pečlivější přípravu vyžaduje vybavení v případě výpravy do samotné divočiny. Je nutno podotknout, že díky častým změnám počasí je lepší vzít nějakou tu svrchní vrstvu a zásobu navíc, jízdní řády jsou proměnlivé.

Pokud nejste zkušenými dobrodruhy, jednoznačně zvolte výpravu s průvodcem, který má ten největší přehled, kde co zajímavého vidět s ohledem na opatrnost.

AnetaHaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna