Měna a ceny na Aljašce

Měna: Americký dolar ($) a aktuální kurz: 1 USD = 21.9 CZK

Na Aljašce je měnou stejně jako ve zbytku USA americký dolar ($).

Mince a bankovky v amerických dolarech.

Mince a bankovky v amerických dolarech.

Platba kartou a bankomaty

Pro cestu je vhodné vybavit se kreditní kartou, jejíž užití v zahraničí nejdříve konzultujte a nahlaste ve své bance. Ne všechny druhy karty jsou v USA přijímány, nejideálnější volbou je mezinárodní karta VISA. Aljaška není naopak od zbytku Ameriky v odlehlých částech vybavena čtečkami, dbejte proto na výběr hotovosti ve velkých městech a turistických letoviscích.

Pokud chcete platit co nejmenší směnné poplatky, doporučujeme si zařídit kartu Revolut. Po vytvoření účtu obdržení platební karty, kterou můžete ihned využívat s nulovými poplatky a nižšími kurzy než nabízí banky nebo směnárny. Zdarma je i výběr z bankomatů všude po světě do 200 EUR měsíčně. V případě odcizení lze kartu okamžitě zmrazit přes telefon. Jedná se o revoluční projekt, který získává čím dál větší oblibu u nás a ve světě.

Náklady a ceny na Aljašce

V této zemi je vše dražší, než-li v samotném USA. Jedná se především o potraviny, ubytování a také benzín. Důvodem je především nutnost dovozu téměř všeho zboží a turistická sezóna, kdy ceny strmě rostou.

AnetaHaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna