Aktuální počasí a kdy jet do Spojených států amerických

Počasí v Americe je díky své rozloze charakterizováno značnými odlišnostmi v závislosti na oblasti a ročním období.  Některé státy mají extrémně horká léta a velmi chladné zimy. Proto je vždy dobré si zkontrolovat před odletem aktuální a předpovídané počasí pro danou oblast

Platí zde obecné pravidlo, čím vice pojedete na jih, tím teplota poroste a naopak. Zároveň podél obou pobřeží se dá očekávat mírnější a méně proměnlivé klima než je tomu ve vnitrozemí. Všechny amerických města se dají do značné míry považovat za celoroční destinace, s výjimkami jako je například chladná Aljaška či tropická Havaj a Florida, kde přílišné vedro může být až nepříjemné. Naopak národní parky a horská pásma bývají sezónními atrakcemi, zejména v letních měsících mezi Memorial day (poslední pondělí v květnu) a Labor day (první pondělí v září), kdy většina místních turistů cestuje.

Kdy jet do USA

Obecně však platí, že měsíce duben a květen, a zároveň září a říjen jsou skvělé měsíce pro návštěvu mnoha částí zemí, s výjimkou severozápadu USA (Washington, Idaho, Oregon, Montana) a Aljašky, kde červen až srpen jsou považovány za nejlepší měsíce na návštěvu.

Hurikány mohou zasáhnout jihovýchodní část USA od června do listopadu, zatímco tornáda jsou možnou hrozbou od února do začátku května v centrálních státech, jako je Oklahoma, Kansas, Missouri a Jižní Dakota. Během letních měsíců, červen až začátek září, velká část Nevady, Arizony či Nového Mexika, jakož i kalifornských pouští může být extrémně horká, přes 40 °C někdy dokonce blízko 50 °C, a to zejména v národním parku Death Valley .

jankonasCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

1 pírko = 1 koruna