Jazyk a kultura ve Spojených států amerických

Ve Spojených státech není žádný oficiální jazyk, přesto je angličtina považována za národní jazyk, jelikož je používaný téměř 90 % populace. Druhý nejčastější jazyk je Španělština, kterou mluví více než 10 % populace.

Na státní úrovni je angličtina oficiálním jazykem ve více než polovině států. Na Havaji je kromě angličtiny i havajština úředním jazykem. Mnoho původních obyvatel žijících v rezervacích používají doteď svůj domorodý jazyk jako oficiální.

Kultura a americký způsob života

Američané jsou známé pro svou otevřenost a přívětivost k návštěvníkům. Široká škála národnostního původu za relativně krátkou dobu mělo za následek vytvoření řady kulturních a tradičních zvyků. Ve velkých městech, lidé stejného etnického původu často žijí poblíž sebe ve vymezených komunitách.

Amerika je velmi známá svou neformální a uvolněnou atmosférou, kdy potřesení rukou je obvyklá forma pozdravu.

Kouření v Americe

Co se týče kouření, tak se pomalu vydává na ústup a je stále více nepopulární v USA. Kouření není dovoleno v městské dopravě a omezeno nebo zakázáno ve veřejných budovách ve většině států. V posledních letech se stále zvyšuje počet států (včetně Kalifornie a New York), kde se kouření zcela zakázáno v barech, restauracích a na mnoha veřejných místech.

jankonasCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna