Cestování a doprava ve Spojených států amerických

Vzdálenosti v USA jsou tak velké, že je nezbytné si předem naplánovat, jaké místa máte v plánu navštívit a jak budete cestovat mezi nimi.

Letecky do USA

S ohledem na čas a peníze je nejčastější forma dopravy letecká, ačkoliv se do USA můžete dostat i po moři, tato možnost je velmi ojedinělá. První věc, kterou musíte udělat poté, co přiletí do Spojených států a vystoupíte z letadla je projít si imigrační a celní kontrolou, i v případě pokud se nejedná o cílovou stanici a pokračujete v letu

Místo kam přiletíte a zároveň odletíte, závisí  na vašem plánu, jak chcete procestovat Spojené státy. Možností je opravdu hodně, například pokud chcete strávit čas na východním pobřeží, doporučuju se letět do New Yorku, v případě západního pobřeží, leťte do LA. Pokud se rozhodnete pro středozápad, Chicago je ta správná volba. Miami a Atlanta se nejlépe hodí, pokud chcete cestovat na jih Ameriky.

Ceny letenek

Obecně platí, že ceny letenek jsou nejvyšší od července do září, a kolem Velikonoc a Vánoc. Levnější letenky můžete pořídit v průběhu sezóny od dubna do června a v říjnu. Přesto nejlevnější letenky se pohybují v zimě, mimo hlavní svátky, kdy není sezóna (od listopadu do března). Létání přes víkendy stojí obvykle výrazně více než v ostatních dnech. Samotná cena letenky se odvíjí více od poptávky Američanů vycestovat do Evropy, než od zájmu zahraničních návštěvníků navštívit USA.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cestovní kanceláří do USA

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do USA.

Doprava v USA

Cestování autem v USA

Jednou jak už jste v Americe, nenajdete jinou zemi na světě, kde auto je tak pevně vžité v kultuře národa, že kdyby najednou přestalo být, tak se v USA doslova zastaví čas.

Půjčení auta v USA

Pronajmout si auto a jezdit po USA je populární volbou mnoha cestovatelů. Nejenom, že se jedná o relativně levný způsob cestování po Spojených státech, ale také umožňuje návštěvníkům vidět krásy přírody a turistické cíle, které by jinak těžko navštívili. Mnoho autopůjčoven nabízí široký výběr automobilů, a jediné co po vás bude vyžadováno je, aby vám bylo alespoň 25 let. Pokud je vám míň, tak většina autopůjčoven je schopná vám pronajmout auta za mírný příplatek plus se může lišit cena a druh pojištění. Český řidičský průkaz vám obvykle vystačí v Americe, presto pořízení si mezinárodního řidičáku je doporučováno.

V případě vice řidičů či vypůjčení GPS a jiných zařízení počítejte s dodatečnými náklady, stejně tak pokud se rozhodnete procestovat vice států.  Chcete-li si rezervovat auto, udělejte to nejlépe v předstihu online, což vám vyjde mnohem levněji, než kdybyste přišli do autopůjčovny na blind.

Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v USA vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

Cestování letecky v USA

Pokud se chcete pohybovat mezi hlavními městy, nejrychlejší způsob cestování je vzduchem. Neexistují žádné národní letecké společností v USA, průmysl je zcela soukromý a díky velké konkurenci jsou ceny letenek tlačeny dolů na často frekventovaných trasách.

Cestování autobusem v USA

Mimo hlavních města je veřejná doprava často omezená, takže nezbývá mnoho případech nic jiného než si pronajmout auto. Můžete také vyzkoušet cestovat po Spojených státech autobusem. Greyhound je největší autobusovou společností v USA, dále se můžete setkat s Megabus, vcelku levná regionální autobusová společnost.

Cestování vlakem v USA

Pokud jste ovšem vlakový nadšenci, železniční dopravu provozuje v USA mezinárodní síť Amtrak. Cestování vlakem je nejvíce populární v severovýchodní části Ameriky, mezi hlavními městy Washingtonu, DC, New Yorku a Bostonu. Cestování vlakem na rozdíl od autobusu není považováno za nejlepší způsob dopravy, pokud jste se rozhodli cestovat levně po Spojených státech amerických.

jankonasCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna