Vstupní podmínky a víza do Spojených států amerických

Pro vstup na území Spojených států potřebujete samozřejmě platný cestovní pas. Výhodou pro obyvatele České republiky je fakt, že pokud hodláte strávit jakožto turista či za účelem obchodní cesty v zemi méně než 90 dnů, nepotřebujete vízum.

Cestovní dokumenty

Již nějakou dobu se dá do země cestovat v rámci bezvízového styku a jedinou podmínkou je získané povolení ESTA (Electronic System for Travel Authorization). V ostatních případech je samozřejmě potřeba si zařídit vízum do Spojených Států.

Povolení ESTA

K tomu, abyste požádali o ESTU, potřebujete však platný biometrický pas a zpáteční letenku. Vyplnit žádost je třeba elektronicky na webových stránkách a doporučuje se takto učinit nejméně 72 hodin před vaší cestou do Spojených Států. Za získání ESTY v současné době zaplatíte 14 USD. Doporučuje se vždy vyplňovat i nepovinné údaje, snižujete tak pravděpodobnost, že by vám mohla být žádost zamítnuta. V případě, že vám bude žádost schválena a bude vám udělena možnost cestovat do Států v rámci bezvízového styku, nezapomeňte si k pasu na cestu vytištěnou ESTU přibalit.

Udělením ESTY však ještě není zaručeno, že budete na území US vpuštěni. Tak či tak, musíte projít imigrační kontrolou, kdy o vašem vpuštění rozhodne imigrační pracovník. Tomu předložíte jak váš cestovní pas, tak celní formulář, který budete vyplňovat v letadle. ESTA platí po dobu dvou let a po jejím vypršení musíte bohužel požádat o novou, jakkoliv obnovit či aktualizovat ji není možné.

Další informace týkající se vstupu do země a případného podání žádosti o vízum naleznete na webu americké ambasády.

Tak jako obecně do US je často třeba prokázat, že máte dostatečné finanční prostředky na cestu či na účtu, budete-li o to požádáni.

Užitečné odkazy a tipy týkající se vstupu

Velvyslanectví spojených států amerických

Veškeré podrobné informace se dozvíte na stránkách Velvyslanectví spojených států amerických (cz.usembassy.gov), kde si můžete sjednat schůzku s ambasádou za účelem zřízení víza či podat online žádost o zřízení ESTA.

jankonasCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

1 pírko = 1 koruna