Zdraví a bezpečí ve Spojených států amerických

Zdravotní péče a cestovní pojištění

Americký systém zdravotní péče patří k nejlepším na světě, k čemu odpovídají i vysoké zdravotní výdaje. Stejné léky prodávané ve Spojených státech vás můžou stát až 5ti násobek ceny u nás. Problém, že budete čelit potenciálně vysokým nákladům, může nastat ve chvíli, kdy budete potřebovat lékařskou péči a nemáte sjednané dobré pojištění.

Cestovní pojištění

Doporučujeme všem cestujícím, aby si při cestování do USA sjednali kvalitní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.

Lékařská pomoc a výdaje

Pokud máte vážnou nehodu ve Spojených státech, lékařskou pomoc dostanete ihned, ale výdaje za lékařské služby vám budou účtovány až později. V případě naléhavých případů volejte na číslo tísňového volání „911“. Základní poplatky za prohlídku se pohybují kolem 50-100 dolarů, které je nutné uhradit v předstihu. Testy, rentgeny a jiné dodatečné ošetření vyjdou na mnohem více. Zdravotnictví v Americe není levné, proto mějte vždy sjednané dobré pojištění a uchovávejte si veškeré doklady pro pozdější proplacení nákladů od pojišťovny.

Zdravotní rizika a očkování

Pro vstup do Spojené státy není vyžadované žádné speciální očkování. Přesto mezi doporučené očkování patří tetanus a žloutenka A a B.

Bezpečnost v USA

Tvrdit, že Amerika patří mezi bezpečné země, by bylo určitě troufalé, přesto není důvod k žádné panice. Dokonce se dá říct, že mimo městská centra je zločinnost často až pozoruhodně nízká. Hlavní turistické cíle jsou vždy jasně osvětlené a dobře hlídané. V každém velkém městě přesto můžete narazit na nebezpečné čtvrtě a těmto místům je dobré se po setmění vyhnout.

Ačkoliv si lidé myslí, že největší nebezpečí v Americe hrozí následkem - zbraní , násilných trestných činů, nepokojů, zemětřesení či tornád – pravděpodobně největší nebezpečí pro cestující je představováno dopravními nehodami. Obecně však platí, že američané se chovají zodpovědně na silnicích a k překračování rychlosti dochází jen neobvykle. Stejně tak zbraně, ačkoliv se díky mediím zdají být všude, pokud zrovna není lovecká sezóna, uvidíte je jen velmi zřídka (až snad na výjimky jako je Aljaška či Texas).

Cestující se málokdy setkají s násilnou trestnou činností, naopak největší problém tvoří drobné krádeže. Pokud je to možné, vybírejte si peníze z bankomatu během dne nebo v noci na rušných a dobře osvětlených místech. Pokud si pobyt naplánujete pečlivě a budete dávat pozor na svoje věci, měli byste být zpravidla v pořádku.

jankonasCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna