Jazyk a kultura na Sardinii

Zajímavostí místního jazyka je fakt, že se liší od klasické italštiny, jak ji známe. Nejvíce se totiž tzv. sardština podobá latině. V minulosti byly rozdíly mezi sardštinou a klasickou italštinou mnohem větší, dnes už ale většina obyvatel přešla na italštinu. Kromě italštiny se ale domluvíte také anglicky.

Kultura a sardinský způsob života

Sardinie je ostrovem plným kultury, jejíž hlavní část tvoří náboženství. Křesťanství má v Itálii již dlouholetou tradici, i proto lidé na ostrově oslavují během roku nespočet festivalů.

Svátky a oslavy na Sardinii

Velké oslavy, mezi které patří oslava Velikonoc nebo Festival Sv. Efiscia, se každoročně konají v hlavním městě Cagliari. Typickou oslavou června je oslava farmářů a pastýřů, která se taktéž koná v hlavním městě a je doprovázena spoustou hudby, jídla a pití. Ne nadarmo se konají oslavy zemědělců a řemeslníků, Sardinie je totiž zemí s bohatou řemeslnickou historií.

Chloubou ostrova jsou nejen ručně vyráběné suvenýry, ale také celosvětově známé filigránové šperky. Součástí italské kultury je samozřejmě i italská hudba, která doprovází každou oslavu i festival.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna