Sardinie

Italskému ostrovu Sardinie se ne nadarmo říká evropský Karibik. Jde totiž o zemi s křišťálově čistým a teplým mořem, krásnými písečnými plážemi a také skvělou italskou kuchyní. Je to prostě přesně to pravé místo pro strávení idylické letní dovolené.

Ať už jste spíše milovníky relaxace, máte rádi opalování na pláži a odpočinek, nebo jste raději dobrodruzi a mezi vaše záliby patří prozkoumávání okolí, Sardinie vás ani v jednom nezklame. Její příroda je téměř nedotčená, stejně tak úchvatné pláže s bílým pískem a vodou, která láká k potápění. Pobyt na tomto ostrově je jedinečnou kombinací aktivní a odpočinkové dovolené.

Ani gurmáni nepřijdou zkrátka. Italská kuchyně je totiž zážitek sám o sobě, a proto si dejte pozor, aby vám neunikly fantastické místní lahůdky, mezi které patří variace různých druhů masa, těstovin i mořských plodů. Sardinie je také zemí lahodného červeného vína, které se zde konzumuje při jakékoliv příležitosti.

Obecně je Sardinie pro většinu lidí příliš drahou destinací, i proto je ostrov téměř nedotčen a na plážích či v okolí jen zřídkakdy potkáte zahraničního turistu. Pakliže tedy hledáte na dovolené i dostatek soukromí, tady vám bude dopřáno. 

zobrazit více

Sardinie: Do evropského Karibiku na vlastní pěst

Praktické informace na Sardinii
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna