Zdraví a bezpečí na Sardinii

Zdravotní rizika a očkování

Při vaší cestě na ostrov se nemusíte obávat žádných vážných onemocnění či infekcí. Co se týče očkování, vše se odvíjí od způsobu vašeho pobytu. Pakliže totiž hodláte strávit dovolenou spaním v přírodě, chozením po horách, popřípadě se vystavujete většímu risku, než je běžně obvyklé, je dobré se poradit s lékařem o případném očkování.

Během svého pobytu počítejte také s množstvím komárů, tudíž si nezapomeňte přibalit repelent a krém na komáří štípance. Kromě komárů můžete narazit i na medúzy, které na Sardinii nejsou žádnou výjimkou. Jejich žahnutí je sice bolestivé, není však nebezpečné.

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Ať už je cíl vaší cesty jakýkoliv, je dobré se před dovolenou patřičně pojistit. Pakliže byste na Sardinii potřebovali záchrannou službu, volejte na číslo 118.

Sardinie je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování na Sardinii sjednali alespoň základní cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít web porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Bezpečnost na Sardinii

Během svého pobytu si dejte pozor na své osobní věci, především ve městech a na místech s větším počtem lidí.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna