Cestování a doprava na Sardinii

Letecky na Sardinii

Sardinie jakožto ostrov je nejsnáze dostupná letecky. Na Sardinii se nachází celkem tři letiště - letiště Olbia, Cagliari a Alghero.

Cena letenky

Ceny letenek závisí zejména na době dovolené i na předstihu, s jakým letenky nakupujete. Obecně se ale při včasném nákupu můžete s cenou dostat i pod 6000 Kč. Z České republiky se létá především z Prahy, ceny letenek jsou zde i podstatně levnější než z jiných českých měst. Letět můžete ale také z Vídně a jiných měst.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta autem na Sardinii

Dobrodruzi mohou zvážit i cestu autem, která skýtá jak výhody, tak nevýhody. Výhodou je možnost svévolného cestování po ostrově a časová nezávislost. Naopak nevýhodou je rozhodně doba strávená na cestách, kdy jednosměrná cesta trvá i více než 24 hodin. Co víc, proježděný benzín, mýtné, dálniční známky a jiné poplatky, vás mohou často vyjít na více peněz než samotná letenka.

Cestovní kanceláří na Sardinii

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena je v takovém případě občas levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů na Sardinii.

Doprava na Sardinii

Cestování a půjčení auta na Sardinii

Pokud chcete cestovat autem pouze na Sardinii a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami na Sardinii vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna