Zámek Rundále


Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Lotyšsko
Cestovní průvodci

Zámek Rundále  postavený v 18. století v baroko-rokovém stylu podle vzoru zámku Versailles u Paříže je honosnou majestátní stavbou. Zámek nechala postavit ruská carevna Anna Ivanovna pro svého oblíbence  Ernesta Johanna von Birona vévodu Kuronského. Během staletí zámek měnil majitele, byl několikrát přestavován a sloužil různým účelům.

Koncem 20. století byl zámek zpřístupněn veřejnosti, ve 138 sálech a místnostech jsou vytvořeny dva prohlídkové okruhy a nedávno byla nově zrekonstruovaná i původní francouzská zahrada. Jedna expozice seznamuje návštěvníky s dějinami rodu Bironů, z tohoto rodu a i zámku pocházela například kněžna Zaháňská známá z románu Babička B. Němcové, druhá expozice představuje umělecké artefakty z celé Evropy. Procházka francouzskou zahradou působí velmi uklidňujícím dojmem. Ne nadarmo je zámek nazýván baltským Versailles.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!