Skanzen Karpatské Tróje

Archeologický skanzen Karpacké Troji se nachází v Trzcinici, 30 km od Krosna. Je to jedno z nejdůležitějších archeologických nalezišť v Polsku, které má mimořádný význam pro poznání pravěku celé střední a východní Evropy.

V Trzcinici bylo objeveno jedno z prvních silně opevněných sídel v Polsku, které bylo založeno před více než 4 000 lety, na počátku doby bronzové. Vzhledem k důležitosti tohoto objevu a jasným jihoevropským vlivům se tomuto místu říká Karpatská Trója. Během výkopových prací zde bylo objeveno přes 160 000 památek, z nichž mnohé jsou jedinečná nádherná umělecká a řemeslná díla.

Karpatská Troja je originální kombinací tradiční formy skanzenu a moderního muzea. Celý komplex se skládá z osady a archeologického parku na jeho úpatí - návštěvníci mohou vstoupit do zrekonstruovaných chat a obdivovat krajinu z vyhlídkové plošiny nad vesnicí. Vedle skanzenu je také restaurace, kde se podávají pokrmy připravované na základě staroslovanského kulinářského umění. To vše je obohaceno o atraktivní kulturní program a jedinečnou atmosféru zaručující nezapomenutelný zážitek.

Návštěva muzea je možná s průvodcem v angličtině nebo němčině, ale rezervace musí být provedena několik dní předem.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi