Malbork

2 recenze

Křižácký hrad je největší gotická stavba a také největší stavba z cihel, kterou na světě najdete. Malbork byl sídlem velmistra řádu německých rytířů. O jedinečnosti hradu, který je obklopen pásem obranných hradeb a bašt, svědčí fakt, že jej naleznete na seznamu památek UNESCO jako skvost středověké obranné architektury.

Nejstarší část hradu je Dolní hrad, kde se nachází bašty, gotické domy (dnes tedy luxusní hotely) a kaple sv. Vavřince. Zřejmě nejzajímavější pro oko návštěvníkovo budou reprezentativní prostory ve Středním hradu, kde můžete vidět i palác velmistra řádu. Nejmohutnější část hradu představuje Horní hrad, kde se také skrývá vzácná klenotnice. Obecně se v hradu nachází i další cenné sbírky, mezi které patří různé umělecké předměty, mince, keramika, zbraně.

Léto co léto se zde koná tradiční a divácky atraktivní rekonstrukce bitvy z roku 1410, kdy hrad dobývali nepřátelé.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 24.02.2019

Cihlový hrad což je oproti klasickým kamenným hradům docela nezvyk a navíc leží v úplné rovině. Zní to zatím celé možná trochu zvláštně, ale tenhle unikát by si návštěvník našeho severního souseda neměl nechat ujít. Hrad je tak obrovský, že než si ho člověk celý dokáže projít a prohlédnout uběhne celý den jak nic. V podhradí se navíc konají různé akce a trhy, takže člověk se při návštěvě opravdu nudit nebude. Za vstupné tedy rozhodně stojí a doporučuji všem navštívit. 

Recenzováno: 24.03.2017

Pro Čechy je na hradu docela neobvyklé, že stojí na rovině. Pak tu mají zavedený takový zlepšovák, že do hradu lze vstoupit pouze s průvodcem. Pak následuje prohlídka, kdy průvodce s turisty rychle projde hrad, okomentuje vše možné, ale čas na prohlídku není, neboť hrad je velký a prohlídka i tak trvá 2 hodiny. Poté, co se průvodce se skupinou rozloučí, mohou se návštěvníci po hradě pohybovat volně a mohou vejít do všech otevřených dveří. Jaksi mi hava nebrala, proč jsou všichni nuceni chodit do hradu s průvodcem, když se v něm mohou volně pohybovat. Na prohlídku jsou třeba alespoň 4 hodiny.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi