Koncentrační tábor Osvětim

1 recenze

Koncentrační tábor je znám také pod jménem Auschwitz, které zná snad úplně každý z historie. Některým z tohoto jména běhá mráz po zádech, protože zde vznikl největší koncentrační a vyhlazovací tábor. Proto mnoho lidí je toto jméno spojeno se smrtí, krutostí, hladem, nelidskými podmínkami a vyhlazením Židů. Kolem tří kilometrů od Osvětimi se nachází tábor v Březince.

Není třeba ani přibližovat, jaký osud čekal ty, kteří sem byli přivezeni vlaky a nebyli ihned nahnáni do plynových komor…

Pro Poláky je Osvětim symbolem i jejich vlastního utrpení a mučednictví. Dnes jsou vězeňské bloky upraveny na muzeum, které návštěvníky seznamuje s historií tábora. Tábor se nachází na seznamu UNESCO.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 24.02.2019

Jedno z nejchmurnějších míst nejen polské historie. Koncentrační tábor doporučuji navštívit všem už jen proto, aby si uvědomili čeho je člověk schopen. Prohlídky jsou ve všech možných jazycích včetně češtiny - pro návštěvu doporučuji včasný nákup vstupenek (počet skupin s českým průvodcem je omezen a na některé termíny v létě může být docela dlouho dopředu vyprodáno). 

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi